603 531 377 | info@nessy.cz                                                                                                                                                                                                      ... jsme s Vámi již 30 let.

Vstupenkové systémy

n-tree

Turniketový a vstupenkový systém pro bazény, stadiony a lyžařské vleky


Proč elektronický odbavovací systém?

Odbavovací systém 1 Odbavovací systém 2

Systémy n-tree se nasazují všude tam, kde se požaduje rychlý výdej karet a jejich exaktní kontrola. Systém n-tree optimalizuje vlastní prodej karet a umožňuje jejich následnou kontrolu při vstupu. Šetří se váš čas při vyúčtování, máte precizní kontrolu všech pokladních operací a jste chráněni proti neoprávněnému přístupu návštěvníků a také před jejich pokusy o případnou manipulaci. Odbavovací systém n-tree vám obstará přehled o vašich příjmech a dodá data potřebná pro rozhodnutí vašeho managementu nebo podklady pro rozúčtování výkonů mezi partnery. Pokladní systém n-tree zpracuje až 3.600 karet za hodinu. Toto číslo je zvláště důležité při hromadných prodejích. Odbavovací systém se snímači a synchronními motorem poháněnými turnikety má propustnost až 1.400 osob za hodinu. Tento parametr je mezi odbavovacími systémy vyjímečná hodnota.

Konfigurace systému

Pokladna sestává z personálního počítače s barevnou obrazovkou a standardní klávesnicí. Karty se tisknou přímo při prodeji v robustní a rychlé termotiskárně Intermec (průmyslový standard) na pás z role. Kódování bezkontaktních chipkaret se provádí prostřednictvím programovacího modulu, který se připojuje na PC přes rozhraní RS 232. Role pro tisk karet s čárovým kódem se dodává i s potiskem podle přání zákazníka (logo, reklama a pod.). Automatické odbavovací zařízení se skládá ze snímače karet, vybaveného scanerem pro čtení čárového kódu a modulem pro komunikaci s bezkontaktními chipkartami. Snímač dále obsahuje integrovaný zákaznický displej a zdroj akustického signálu. Snímač je připevněn speciálním držákem k turniketu nebo jinému zábranovému zařízení. Odbavovací systém je řízen řídícím počítačem. Ten vyhodnocuje informace obsažené v čárovém kódu karty nebo v paměti chipkarty a při jejich platnosti vydává uvolňovací signál zábranovému zařízení.

Karty s čárovým kódem a bezdotykové chipkarty - zdařilá kombinace

Karty 1Karty 2

Pro kódování standardních karet jsme zvolili čárový kód: Je obzvláště levně a nekomplikovaně  kontrolovatelný, šetrný k životnímu prostředí, s dostatečnou informační kapacitou a jistotou pro ztrátě dat vlivem teploty, magnetického pole, zlomení karty, slunečnímu krému. Čárový kód n-tree je navíc chráněn specielním způsobem proti nedovolenému kopírování a stříhání.

Bezdotykové chipkarty jsou použity jako inteligentní paměťové medium. Na rozdíl od čárového kódu může chipkarta přenášet proměnlivé informace. Může sloužit jako hodnotová karta se zabezpečením dvojitou evidencí - současně na kartě a v systému. K přednostem patří i pohodlná manipulace : oproti kartě s čárovém kódem, kterou je nutné zasunout cca 1,5 cm do ústí snímače, kde ji může integrovaný scanner přečíst, postačí přiložit chipkartu do blízkosti snímače. Zde je identifikována a bezdotykově zpracována. Komunikace s kartou může probíhat i přes oděv.

Základní funkce odbavovacího systému

Podrobný popis funkcí pokladního a odbavovacího systému obdržíte na požádání, stejně jako referenční listy.

Kvalitní spotřební materiál

Role karet jsou buď z papíru nebo pro dlouhodobější použití z umělé hmoty. Všechny materiály jsou recyklovatelné. Vrchní plocha je optimálně přizpůsobena pro bezproblémové použití v termotiskárně. Sponzoři požadují kvalitní tisk své reklamy. Barvící páska termotiskárny je určena pro použitý druh vrchní plochy materiálu. Tisk musí být trvanlivý, odolný proti otěru a vlhkosti, protože karta je určena nejen k jednorázovému průchodu, ale i k dlouhodobému používání.

N-tree spolupracuje výhradně s dodavateli, kteří splňují přísná kriteria kvality podle certifikátu ISO 9001.